Chicago: policja poszukuje Chloe Mrozak z Oak Lawn,

0
1527
Fot. hawaiinewsnow.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Policja poszukuje Chloe Mrozak z Oak Lawn na południowo-zachodnich przedmieściach Chicago. 24-letnia kobieta nie stawiła się na wirtualne przesłuchanie w sądzie.

Chloe Mrozak została aresztowana 23 sierpnia na międzynarodowym lotnisku na hawajskiej wyspie Oahu za posiadanie fałszywego dokumentu, mającego poświadczać jej pełne zaszczepienie przeciwko koronawirusowi. 24-latka wpadła, gdyż na karcie covidowej źle przeliterowała nazwę szczepionki Moderna, wpisując słowo Maderna. Preparat miał być podany kobiecie w stanie Delaware w punkcie kontroli szczepień stanowej Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych.

Krótkie dochodzenie wykazało, że jednostki tej formacji nigdy nie wykonywały szczepień na COVID-19 w tym stanie, a nazwisko Mrozak nie znajduje się w bazie danych osób zaszczepionych. Po powrocie do Chicago kobieta została zatrzymana na lotnisku, a następnie zwolniona do domu po wpłaceniu kaucji. W środę 22 września Chloe Mrozak miała wziąć udział w wirtualnym przesłuchaniu z sędzią z Hawajów Tracy Fukui. 24-latka nie pojawiła się jednak przed kamerą w związku z czym wydano sądowy nakaz jej aresztowania.   

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!