Chicago – klub ekonomiczny: Barack Obama wziął udział w wirtualnym spotkaniu

0
118
The Economic Club Barack Obama
Fot. The Economic Club - Youtube

Były prezydent Barack Obama wziął udział w wirtualnym spotkaniu z członkami chicagowskiego klubu ekonomicznego. Dyskusja objęła m.in tematy budowy Obama Presidential Center, kryzysu demokracji oraz sytuacji ekonomicznej kraju i świata.

Odnosząc się do zagrożenia dla demokracji w Stanach Zjednoczonych i poza nimi, Barack Obama powiedział, że przepaść ekonomiczna odgrywa w tym aspekcie znaczącą rolę. Były prezydent powiedział, że przywódcy świata, w tym on sam, nieskutecznie wprowadzali politykę handlową i podatkową, które mogły zamknąć lukę ekonomiczną społeczeństw.

 „Myślę, że w wielu rozwiniętych gospodarkach ludzie słusznie zaczęli odczuwać, że utknęli, że ich własny standard życia się nie poprawia i że rozwarstwienie w ich społeczeństwach jest coraz bardziej dotkliwe. To powoduje stres, złość, urazy, które, jak sądzę, często znajdują wyraz w populizmie, zarówno lewicowym, jak i prawicowym” – powiedział Barack Obama. Dodał także, że „dzisiaj musimy… dać ludziom poczucie, że jeśli będą ciężko pracować, będą w stanie odnieść sukces, a ich dzieci będą sobie radzić przynajmniej tak dobrze, jeśli nie lepiej, jak oni”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!