Chicago: znaczny wzrost przestępstw z użyciem broni palnej

1
188
Chicago policja

W porównaniu z ubiegłym rokiem Chicago notuje znaczny wzrost przestępczości z użyciem broni palnej.

Statystyki zawarte w komunikacie prasowym Departamentu Policji w Chicago pokazują, że niepokojący wzrost przemocy z użyciem broni w tym roku nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia. Liczba ofiar strzelanin wzrosła do 299.

Tylko w tym roku postrzelono dotychczas 997 osób. Ponad 200 więcej w porównaniu z rokiem 2020. Miasto odnotowało też 87 morderstw  – o 31 więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

CPD zgłosiło jednak pewne zachęcające wiadomości na temat kradzieży samochodów. Według departamentu, od czasu dodania 40 funkcjonariuszy i czterech sierżantów do grupy zadaniowej na początku stycznia, liczba zgłoszeń porwań pojazdów spadła o ponad 55%.

„Porwania (carjackings) pojazdów z osobami w środku nadal budzą niepokój, ale Chicago zmierza we właściwym kierunku” – powiedział komendant CPD David O. Brown.

Tylko w tym roku funkcjonariusze przechwycili ponad 3600 sztuk broni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na alert@polskieradio.com tel. +1 773-588-6300

1 KOMENTARZ

  1. Jest to efekt działalności pani prokurator Kim Foxx, której kampanie wyborczą sponsorował oczywiście G.Soros (główny niszczyciel systemu praworządności w USA). Podobnie jest w innych miastach, gdzie prokuratrzy wygrali wybory pieniędzmi Sorosa ( np. LA).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!