Wirtualna Parada Dnia Konstytucji 3 Maja

0
Parada Konstytucji 3 Maja
Fot. Logo materał źródło - Rzecznik Prasowy Komitetu Parady
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Komitet Parady Dnia Konstytucji 3 Maja i Konsulat Generalny RP zapraszają całą chicagowską Polonię do udziału w wydarzeniach obchodów majowych świąt. Tegoroczna Parada podobnie jak zeszłoroczna nie odbędzie się ze względu na pandemię, ale  organizatorzy przygotowali paradę wirtualną i szereg wydarzeń upamiętniających 230. Rocznicę powstania pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowożytnej Konstytucji 3 Maja. Świętujemy też 130. rocznicę parady w Chicago, rok 2021 jako ogłoszony przez Sejm RP i Sejm Litwy „Rokiem Konstytucji 3 Maja i Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów” oraz 100. rocznicę powstania Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej, a także Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. 

Tegoroczne uroczystości w Chicago odbywają się pod hasłem „Nie lękajcie się”. Komitet Parady Dnia Konstytucji 3 Maja wybrał zbiorowego Marszałka Parady – Weteranów II Wojny Światowej. Tytuł Przyjaciela Polonii – „Friend of Polonia” przyznano już po raz piąty – w tym roku jest nim sekretarz Stanu Illinois, Jesse White. 

Wirtualna parada odbędzie się dziś o 11:30 przed południem. Transmisja na żywo w internecie na Facebooku (Polish Parade), https://polishparade.org.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!