Konsulat Generalny RP w Chicago od 6 kwietnia uruchamia dodatkowy punkt składania wniosków paszportowych

0
6026
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Ważny komunikat z Konsulatu Generalnego RP w Chicago ws. składania wniosków paszportowych.

Szczegóły: KLIKNIJ TUTAJ

Konsulat Generalny RP w Chicago uruchamia dodatkowy punkt składania wniosków paszportowych w Mount Prospect w oddziale Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej.

“Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom obywateli polskich w chicagowskim okręgu konsularnym, od dnia 6 kwietnia 2021 r. będzie można składać wnioski paszportowe podczas dyżuru konsularnego w oddziale Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej/Polish & Slavic Federal Credit Union w Mount Prospect. Na potrzeby dyżuru konsularnego w Mount Prospect, PSFUK udostępniła swoje pomieszczenia nieodpłatnie.

Konsulowie specjalnie wydelegowani przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych do czasowego wsparcia konsulatu w Chicago będą w dni robocze (od poniedziałku do piątku) przyjmować dziesiątki wniosków paszportowych dziennie.

Dodatkowo z dniem 6 kwietnia konsulat otwiera kolejne stanowisko do przyjmowania wniosków paszportowych w urzędzie.

Uruchomienie dyżuru konsularnego w Mount Prospect oraz dodatkowego stanowiska w siedzibie konsulatu jest odpowiedzią Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Konsulatu Generalnego RP w Chicago na apel obywateli RP o większą dostępność wizyt paszportowych. Powyższe rozwiązania połączone z wdrożeniem usprawnień organizacyjnych pozwolą na dalsze zwiększenie liczby udostępnianych miejsc na wizyty paszportowe.

Na wizyty paszportowe w konsulacie i oddziale PSFUK w Mount Prospect można umówić się bezpłatnie w następujący sposób:

  1. za pomocą elektronicznego systemu rejestracji E-KONSULAT. Nowe terminy wizyt paszportowych będą udostępniane w dni robocze od godziny 16:00;
  2. pod dotychczasowym numerem telefonu 312 608 92 29, czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-15.00.

cyt. Konsulat Generalny RP


#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!