RADIOTON 2021 ZAKOŃCZONY – UZBIERALIŚMY PONAD 330 TYSIĘCY DOLARÓW – DZIĘKUJEMY!

0
1144
Radioton
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

🥳KONIEC RADIOTONU – ZEBRALIŚMY PONAD 3️⃣3️⃣0️⃣ TYSIĘCY DOLARÓW 💵 NA POMOC DLA CHORYCH DZIECI – DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM SŁUCHACZOM I DARCZYŃCOM!🎉🏆 Dziękujemy pracownikom, wolontariuszom i wszystkim ludziom dobrej woli, to dzięki Wam!🏆🥳

Wielki sukces 24. Radiotonu! Podczas tegorocznej akcji fundacji Dar Serca i Polskiego Radia 1030 Chicago zebrano ponad 330 tysięcy dolarów. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc chorym dzieciom z Polski, dla których leczenie w Stanach Zjednoczonych jest jedyną szansą na poprawę zdrowia.

Tegoroczny Radioton odbył się 13 i 14 lutego. Przez dwa dni rozgłośnia Polskiego Radia 1030 Chicago zamiast audycji prowadziła wielogodzinną zbiórkę na rzecz fundacji Dar Serca.

– Zbiórka okazała się wielkim sukcesem. Pomimo pandemii i ograniczeniom, uzbieraliśmy kwotę, o której marzyliśmy. W tym roku mija 33 lata od czasu powstania fundacji. Z tej okazji chcieliśmy uzbierać 330 tysięcy i to się udało. Jesteśmy szczęśliwi, a ten sukces jest sukcesem wszystkich, którzy nas wsparli. Polonia jest kochana. Pokazuje, że w chwili potrzeby potrafimy się zjednoczyć. Po takiej akcji jest ogromna satysfakcja. I poczucie, że robimy coś dobrego – mówi Izabela Rybak, założycielka fundacji Dar Serca.

Dwa dni zbiórki przyniosły tysiące odebranych telefonów, setki wzruszających momentów i wiele pozytywnych zaskoczeń.

– Kilka razy zakręciła się łezka w oku. Pewna starsza pani przekazała nam swój najcenniejszy zegarek, a młode małżeństwo podarowało pieniądze zebrane podczas swojego ślubu. W akcję włączyli się nie tylko Polacy. Pewien Amerykanin zadzwonił z propozycją podwojenia kwoty zaoferowanej przez innych darczyńców. Z ofertą pomocy dzwonili mieszkańcy z całych Stanów Zjednoczonych – dodaje Izabela Rybak.

Radioton w okresie pandemii jest jedyną formą gromadzenia budżetu fundacji. W związku z restrykcjami epidemiologicznymi, Dar Serca nie może prowadzić innych dużych zbiórek.

– Kolejny raz słuchacze naszej rozgłośni pokazali swoje dobre serce i to, że można na nich liczyć. To już tradycja, że Radiotony są rekordowymi zbiórkami wśród charytatywnych akcji polonijnych. Od kilku lat nasze kwesty kończą się wynikiem powyżej 300 tysięcy dolarów. Te pieniądze pozwolą wielu dzieciom uratować życie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję- mówi Piotr Orłowski, szef zespołu Polskiego Radia 1030 i telewizji Polvision.

Jak szacuje fundacja, zebrane pieniądze pozwolą pomóc około 80. chorym dzieciom.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!