Kardynał Blase Cupich spotkał się w ubiegłym tygodniu z papieżem Franciszkiem

4
1489
Papież Franciszek kardynał Blase Cupich
Fot. Catholic News Agency
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kardynał Blase Cupich odbył w zeszłym tygodniu w Rzymie prywatne spotkanie z papieżem Franciszkiem. Spekuluje się, że obaj rozmawiali o możliwości mianowania arcybiskupa Chicago na ważne stanowisko w Watykanie. Według Katolickiej Agencji Informacyjnej (CNA), Papież Franciszek poważnie rozważa powołanie Blase’a Cupicha na nowego prefekta Kongregacji ds. Biskupów. Arcybiskup Chicago miałby zastąpić na tym stanowisku odchodzącego na emeryturę kardynała Marca Ouelleta. Innym poważnym kandydatem na prefekta Kongregacji ds. Biskupów jest urodzony w Chicago Robert Francis Prevost Martinez, obecnie biskup Chiclayo w Peru.    

Kongregacja ds. Biskupów jest odpowiedzialna za nadzorowanie wyboru nowych biskupów. Prefekt co tydzień spotyka się z papieżem, aby podzielić się rekomendacjami kongregacji dotyczącymi możliwych nominacji.

Blase Cupich został arcybiskupem Chicago w 2014 roku. Dwa lata później ogłoszono jego nominację kardynalską.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

4 COMMENTS

  1. Dla dobra KK w Chicago, kardynał Cupich powinien odejść. Oby tylko jego ewentualny następca nie był jeszcze bardziej gorliwy w likwidowaniu parafii i zamykaniu kościołów w Chicago. Działalność kardynała Cupicha ma więcej wspólnego z działalnością aktywisty politycznego niż duszpasterza. Wiele różnych wydarzeń kardynał Cupich “zaszczyca” swoim oświadczeniem, ale pominął milczeniem poparcie Bidena dla nielimitowanej aborcji. W KK grzech aborcji jest na tym samym poziomie co grzech pedofilli a więc także popieranie aborcji i pedofilii jest tożsame. Usuwa się biskupów, którzy ukrywają księży pedofili. Dlaczego podobnie nie traktuje się biskupów, którzy swoim milczeniem właściwie pozwalają na aborcje? Nowy abp w DC nie ma nic przeciwko przystępowaniu Bidena do komunii i powoduje tym publiczne zgorszenie. Jeden dziennikarz katolicki tak podzielił katolików: wierzący i praktykujący, wierzący i niepraktykujący, niewierzący i niepraktykujący oraz “katolik” na specjalnych prawach Joe Biden. I tyle w temacie.

  2. Polonia woli 2 krotnego rozwodnika,
    niekatolika Trumpa, ktory zdradzal swoje zony na lewo i prawo,
    od porzadnego ojca i meza, katolika Bidena..

    Trumpowi udalo sie tez omotac miliony Amerykanow, ale niektorym otwieraja sie powoli oczy i wlacza sie mozg…nareszcie…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!