Przed nami 24. Radioton – charytatywna akcja, w której pomagamy chorym dzieciom

0
1690
Radioton
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Tegoroczny Radioton odbędzie się w dniach 13 i 14 lutego. To wspólna akcja Polskiego Radia 1030 Chicago i fundacji Dar Serca. Zbieramy pieniądze dla ciężko chorych dzieci z Polski, dla których leczenie w USA jest jedyną szansą na wyzdrowienie. Jak co roku pokażmy naszą dobroć i podarujmy uśmiech i szansę na wyzdrowienie chorym dzieciom! Każda kwota się liczy!

Ten rok jest szczególnie trudny, więc pomoc jest tym bardziej potrzebna. Z powodu pandemii koronawirusa, fundacja Dar Serca nie może ogranizować akcji, aby zbierać fundusze. Jednocześnie liczba potrzebujących dzieci nie maleje. Radioton jest jedyną zbiórką na skuteczną działalność Daru Serca.

  • Mamy pod opieką dzieci z różnymi chorobami: pediatrycznymi, nowotworowymi i innymi. Te dzieci w Polsce, ani w Europie nie mogą znaleźć pomocy. Jedynym ratunkiem dla nich jest przyjazd do Stanów Zjednoczonych i bardzo drogie leczenie – mówi Anna Piotrowska, dyrektor fundacji Dar Serca.
  • W tamtym roku, wbrew pandemii, zebraliśmy ponad 366 tysięcy dolarów i byliśmy w stanie pomóc 79. dzieciom. Jesteśmy bardzo dumni z tego. Prosimy o otwarcie serc i przekazywanie datków również w tym roku – apeluje Dorota Małachowska, prezes fundacji. Epidemia trwa, więc i w tym roku wszystkie zbiórki pozostają pod znakiem zapytania. Radioton jest szansą na przekazanie wsparcia dla dzieci. W tym roku program odbędzie się w nieco innej formule.
  • Zazwyczaj w budynku radia był tłum ludzi. Gościliśmy podopiecznych fundacji i ich przedstawicieli, artystów a także mieszkańców. Przez cały weekend radio tętniło życiem. W tym roku z powodu pandemii będziemy mieli dwa studia. Jedno w budynku Polskiego Radia, z którego będzie prowadzony program. Tu wolontariusze będą odbierać telefony od mieszkańców z propozycjami donacji. Po raz pierwszy zorganizujemy drugie studio, w siedzibie fundacji w Schiller Park. Tam będą prowadzone aukcje i można będzie przyjść z datkami – wyjaśnia Piotr Orłowski, szef zespołu Polskiego Radia 1030 Chicago i telewizji Polvision.
  • Podczas trwania Radiotonu będą otwarte linie telefoniczne, na które można będzie dzwonić i zaoferować datek: 773 588 6300 lub 773 588-8881. Czekamy na Państwa telefony w godzinach od 7 rano do 7 wieczorem. Radiotonu można słuchać na pięciu częstotliwościach w rejonie metropolii Chicago: WNVR 1030AM, WRDZ 1300AM, 104.7FM, 107.1FM oraz W276BM 103.1FM. W Nowym Jorku natomiast na częstotliwości WRKL 910AM. Można nas słuchać także online, poprzez stronę internetową www.polskieradio.com. Jesteśmy też dostępni przez aplikacje w smartfonach oraz inteligentne głośniki Alexa i Echo. 
  • Datki można przekazywać też przez cały rok wrzucając donację do puszki oznaczonej logo fundacji Dar Serca. Można też wykonać przelew online na www.darserca.org lub wysłać czek na adres: Dar Serca, 3860 25th Avenue, Schiller Park, IL 60176. Pod tym adresem mieści się biuro fundacji, gdzie od poniedziałku do piątku osobiście można złożyć donacje.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!