Chicago: premiera filmu Petera Greenberga o Polsce “Hidden Poland”

0
1559
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W Stanach Zjednoczonych odbędzie się dziś premiera kolejnego filmu Petera Greenberga, który promuje Polskę za oceanem. Film “Hidden Poland” zostanie wyemitowany na chicagowskim kanale WTTW należącym do sieci amerykańskiej telewizji publicznej PBS. Premiera rozpocznie się o godzinie 9 pm czasu chicagowskiego. Z powodu epidemii zrezygnowano z uroczystej premiery w Hollywood.

W nowym filmie o Polsce popularny dziennikarz i producent odkrywa malownicze zakątki naszego kraju, prezentuje widzom jego kulturę i dynamiczny rozwój. Odwiedza między innymi polskie Wybrzeże, zamki na Dolnym Śląsku i Tatry.

Po premierze w Chicago, niemal godzinny obraz będzie emitowany także w innych stacjach, należących do publicznego nadawcy. W najlepszym czasie antenowym programy telewizji PBS ogląda ponad sześćdziesiąt milionów Amerykanów miesięcznie.

To drugi film o naszym kraju, który wyprodukował Peter Greenberg. W poprzednim – “Poland: The Royal Tour” – gospodarzem był premier Mateusz

Morawiecki, który opowiadał o Polsce. Ten film obejrzało dotychczas kilkadziesiąt milionów widzów ze Stanów Zjednoczonych. “Poland: The Royal Tour” i “Hidden Poland” są dostępne także na platformie Amazon Prime.
Współproducentem obrazów jest Polska Fundacja Narodowa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!