USA: kolejny plan pomocy finansowej dla obywateli dopiero po wyborach? Demokraci zablokowali propozycję Republikanów

0
Fot. wrcbtv
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W czwartkowym głosowaniu w amerykańskim Senacie propozycja Republikanów dot. nowego planu pomocy finansowej dla obywateli upadła stosunkiem głosów 52 do 47 (wymagana liczba głosów to 60, czyli 3/5 Senatu).

Wszystko wskazuje na to, że Amerykanie nie doczekają się nowego planu pomocowego przed wyborami. Tego zdania jest między innymi senator Marco Rubio, który napisał na Twitterze: “Dopóki liderzy partii Demokratycznej będą wierzyć, że takie decyzje jak odrzucenie tego planu i niechęć do działania pomogą im wygrać wybory w listopadzie – żaden dodatkowy plan pomocy nie zostanie zaakceptowany przed wyborami”.

Demokraci chcieli kolejny pakiet o wartości 3 bilionów dolarów, tymczasem Republikanie oferowali od początku propozycję około 1 biliona, obawiając się zwiększenia deficytu, który już niedługo może być największy od czasu zakończenia II wojny światowej. 

Lider większości w senacie Mitch McConnell napisał na Twitterze, że Demokraci zablokowali setki miliardów dolarów pomocy, która byłaby przeznaczona dla wielu sektorów, między innymi dla szkół i ludzi bezrobotnych.

Mitch McConnel dodał, że ich (Demokratów) cel jest prosty: zero pomocy dla amerykańskich rodzin przed wyborami.

Prezydent USA Donald Trump wypowiedział się na temat planu pomocowego przed wyruszeniem z wizytą do Michigan mówiąc, że wspiera kolejny plan pomocowy i wini Demokratów za pat w negocjacjach.

Dodajmy, że prezydent Trump podpisał w tamtym miesiącu specjalne zarządzenia dot. pomocy dla bezrobotnych tj. 300 dolarów na tydzień (400 $ jeśli dany stan we własnym zakresie dołoży 100 dolarów). Ta pomoc wyczerpie się jednak prawdopodobnie po 6 tygodniach, została zaplanowana do wyczerpania pieniędzy ze specjalnego pakietu.

Stan Illinois późno dołączył do inicjatywy, ale pieniądze zostały już wysłane do wielu osób, mieszkańcy Illinois mogą spodziewać się 765 dolarów (3 tygodnie x 300 $ po podatkach) na swoich kontach. Niektóre stany wypłaciły już całość, czyli 6 tygodni dodatkowego zasiłku. Jak podaje Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (FEMA) świadczenia są wypłacane wstecz, pierwszym tygodniem za jaki można otrzymać taką pomoc, jest ostatni tydzień lipca (kończący się dniem 1 sierpnia). To mało prawdopodobne żeby świadczenia były wypłacane za więcej niż 6 tygodni.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!