Operation Legend: prokurator generalny USA z wizytą w Chicago

0
Fot. Twitter: Justice Department
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prokurator generalny USA William Barr gościł dzisiaj w Chicago. Na wspólnej konferencji prasowej z prokuratorem federalnym Północnego Dystryktu Illinois Johnem Lauschem i szefem biura FBI w Chicago Emmersonem Buie Jr., przedstawił on najnowsze dane programu Operation Legend. Celem akcji było i jest m.in. zmniejszenie przemocy z użyciem broni na ulicach amerykańskich miast, w tym Chicago.

„W ramach Operation Legend  władze federalne wysłały do 9 amerykańskich miast ponad tysiąc agentów. W okresie minionych 2 miesięcy, dokonali oni, we współpracy z przedstawicielami lokalnych jednostek policji, ponad 2,5 tysiąca aresztowań. Najbardziej widoczne efekty programu widoczne są w Chicago. Wysłaliśmy do Chicago 400 agentów i przeznaczyliśmy 12,5 miliona dolarów na pomoc lokalnemu departamentowi policji. Dokonaliśmy ponad 500 aresztowań. Zarzuty federalne postawiono 124 osobom. Po pierwszych 5 tygodniach, liczba morderstw w Chicago spadła o 50 procent.”  

Operation Legend została nazwana na cześć 4-letniego LeGenda Taliferro, który 29 czerwca został śmiertelnie postrzelony w swoim domu w Kansas City. Inicjatywa została również rozszerzona na Albuquerque, Cleveland, Detroit, Milwaukee, St. Louis, Memphis, Tennessee i Indianapolis.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!