Chicago: specjalna sesja Rady Miasta za nami

0
Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Na godzinę 10 przed południem czwórka chicagowskich radnych zwołała nadzwyczajna sesję rady miejskiej. Sesja ma dotyczyć sytuacji w naszym mieście po dwóch różnych weekendach masowych grabieży i zamieszek,  a także faktowi, że tegoroczne lato jest jednym z  najbardziej krwawych w historii Chicago.

Mają być rozpatrywane projekty dwóch rezolucji. Pierwsza, która wzywa guberantora JB Pritzkera do ogłoszenia stanu wyjątkowego i wprowadzenia Gwardii Narodowej na ulice miasta na okres co najmniej 4 miesięcy. Druga rezolucja wzywa do specjalnych spotkań Rady Miasta w cyklu miesięcznym, na których przedstawiany będzie raport o stanie bezpieczeństwa w Chicago.

Inicjatorem obu  rezolucji jest radny 15. okręgu Ray Lopez, znany z krytycznego stosunku do pani burmistrz Chicago. Lori Lightfoot, a także Kim Foxx zostały zaproszone na posiedzenie, choć burmistrz nie ma obowiązku tam się pojawić. Pani Lightfoot wezwała swoich zwoleników do bojkotu wirtualnego spotkania,które może nawet nie dojść do skutku jeśli nie będzie wymaganego kworum.

AKTUALIZACJA:

Rada miejska Chicago przegłosowała przesłanie rezolucji o stanie wyjątkowym i użyciu Gwardii Narodowej do Komisji Bezpieczeństwa Publicznego. Oznacza to odsunięcie w czasie konkretnych decyzji w tej sprawie. Radni przegłosowali inicjatywę burmistrz Lori Lightfoot stosunkiem głosow 30-17.

Pani burmistrz skomentowała również dzisiejsze propozycje dwóch rezolucji: “Uważam, ze musimy pracować wspólnie, aby wypracować rozwiązanie w obu sprawach. To nie jest czas na szukanie taniego poklasku politycznego”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!