Chicago: policja poszukuje sprawcy napadów na bezdomnych / aktualizacja: sprawca zatrzymany

0
Chicago Police Department/Chicago Tribune
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Aktualizacja:

W piątek rano chicagowska policja poinformowała o zatrzymaniu podejrzanego o cztery napaści na bezdomnych. Jeden z poranionych nożem zmarł. Do zdarzeń doszlo w Grant Park oraz na stacji i w pociącu CTA. Na razie brak szczególów dotyczących zatrzymanego i sposobu jego ujęcia.

Policja chicagowska poszukuje sprawcy napadów na bezdomnych. Od 9 lipca zanotowano cztery podobne do siebie ataki. Pierwszy przypadek dotyczy 58-letniego mężczyzny, ktory został znaleziony z nożem wbitym w szyję w zalesionym miejscu w Grant Park w okolicy 1100 South Michigan Ave. Ofiara została odkryta o 9 rano, nie wiadomo jednak kiedy nastąpił zgon. 

Nastepne zdarzenie miało miejsce 15 lipca na stacji 63rd Street Red line. 63-letni mężczyzna dotarł do szpitala St.Bernard, gdzie zeznał, że został raniony nożem w czasie snu około godziny 2 nad ranem. 24 lipca kolejny mężczyzna został poważnie zraniony w Grant Park. 53-letni bezdomny spał przykryty kocem, gdy został zaatakowany i pokłuty w szyję i okolice głowy. Policja znalazła go pokrawionego, gdy szedł ulicą blisko parku. Trafił on do szpitala Northwestern Memorial.

Ostatni z ataków miał miejsce we wczesnych godzinach we wtorek 18 sierpnia w pociagu linii czerwonej blisko stacji 95th Street. 40-letni bezdomny obudził sie, gdy został poraniony nożem w szyję i nadgarstek. Trafił on do szpitala Christ Medical Center w Oak Lawn. Poszukiwany sprawca opisywany jest jako smukły mężczyzna (wzrost 5’9” – 6’1”), z czarną fryzurą w stylu afro, ostatnio widziany w szarej bluzie z kapturem z czerwonym napisem “Aero 1987”.

Policja apeluje o specjalną uwagę w wymienionych miejscach zdarzeń. Nie należy w  żadnym wypadku śledzić w pojedynkę podejrzanego. Każdy kto posiada jakiekolwiek informacje  w sprawie może telefonować 312 774 8261 albo pozostawić anonimową informację pod adresem home.chicagopolice.org

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!