USA: chicagowskie pizzerie na liście najlepszych w kraju

0
Fot. robertspizzacompany.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Chicagowska pizzeria znalazła się na liście 50 najlepszych pizz w Stanach Zjednoczonych, stając się drugim lokalem w mieście, który otrzymał w tym tygodniu wysokie rekomendacje i pochwały. Wpływowy przewodnik 50 Top Pizza został ogłoszony w tym tygodniu, wymieniając Robert’s Pizza w Chicago wśród 10 najlepszych w kraju.

Przewodnik 50 Top Pizza jest tworzony przez inspektorów marki 50 Top, którzy “zbadali ogromną liczbę pizzerii w całym kraju”.

Według rankingu, Robert’s Pizza & Dough Co. zajęła 10. miejsce na liście, co oznacza wzrost w porównaniu z zeszłorocznym 27. miejscem.

Nie był to jedyny lokal z Chicago, który znalazł się w zestawieniu. W przewodniku znalazły się również pizzerie Spacca Napoli na miejscu 23. i Coda di Volpe na miejscu 47. W ubiegłym roku Spacca Napoli została uznana za jedną z najlepszych na świecie i zajęła 14. miejsce na liście amerykańskiej.

Robert’s Pizza, zlokalizowana w dzielnicy Streeterville w Chicago, po raz pierwszy znalazła się na liście 50 najlepszych pizzerii w 2021 roku. Restauracja została założona przez małżeństwo Roberta i Danę Garvey i słynie z pieczonej w ceglanym piecu pizzy na cienkim cieście.

Una Pizza Napoletana w Nowym Jorku została uznana za najlepszą pizzerię w USA, a za nią uplasowały się Tony’s Pizza Napoletana w San Francisco, Pizzeria Beddia w Filadelfii, Ribalta w Nowym Jorku i Ken’s Artisan Pizza w Portland.

Ale tam, gdzie niektórzy mieszkańcy Chicago mogą mieć zastrzeżenia, ranking nazwał również Nowy Jork “amerykańską stolicą pizzy”, wyróżniając 17 restauracji z Nowego Jorku, gdy rozszerzyli listę 50 najlepszych do 100 najlepszych. Chicago zajęło drugie miejsce, ale tylko siedem restauracji znalazło się na liście.

W osobnym zestawieniu najlepszych pizzerii w Stanach Zjednoczonych wyróżniono jeszcze jeden lokal z Chicago. Jimmy’s Pizza zajęła 9. miejsce na liście.

Oto 10 najlepszych pizzerii z pełnego przewodnika po pizzy:

1 Una Pizza Napoletana – Nowy Jork, USA
2 Tony’s Pizza Napoletana – San Francisco, USA
3 Pizzeria Beddia – Filadelfia, USA
4 Ribalta – Nowy Jork, USA
5 Ken’s Artisan Pizza – Portland, USA
6 Jay’s – Kenmore, USA
7 Don Antonio – Nowy Jork, USA
8 Pizzeria Sei – Los Angeles, USA
9 La Leggenda – Miami, USA
10 Robert’s – Chicago, USA

To już drugie wyróżnienie dla pizzerii z Chicago w tym tygodniu. Wcześniej w tym tygodniu jedna z chicagowskich pizzerii znalazła się wśród 22 najlepszych pizz w USA według New York Times. Chicagowski Bungalow by Middle Brow znalazł się w zestawieniu – i nie była to jedyna reprezentacja Illinois na liście. Oprócz Chicago, w zestawieniu znalazła się również lokalizacja w południowym Illinois.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!