Chicago: napad rabunkowy w Park Ridge na parkingu 7-Eleven

0
Fot. NBC Chicago
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jak poinformowała policja w Park Ridge, w czwartek późnym wieczorem na północno-zachodnich przedmieściach doszło do napadu rabunkowego na parkingu przed sklepem 7-Eleven.

Policja w Park Ridge zareagowała na wezwanie tuż przed 10:30 pm. Do zdarzenia doszło pod adresem 814 Higgins Road.

Władze opisują przebieg zdarzenia mówiąc, że jedna z poszkodowanych osób zaparkowała swojego Jeepa Grand Cherokee z 2024 roku na miejscu parkingowym przed sklepem, a następnie zostawiła matkę i 3-letnie dziecko w samochodzie, aby wejść do sklepu i kupić mleko. Według policji, nieznany mężczyzna podszedł do pojazdu z bronią w ręku i kazał siedzącej w nim kobiecie oraz dziecku opuścić pojazd. Wysiedli, a kiedy druga kobieta wyszła ze sklepu, podejrzany zażądał również jej portfela, podaje policja.

“Podchodzi, zbliża się do samochodu i pokazuje broń, celując do środka i żąda, aby wszyscy wysiedli” – powiedział Tom Gadomski, oficer wykonawczy w Departamencie Policji Park Ridge. “Są oczywiście w szoku”.

Według policji mężczyzna następnie odjechał ich pojazdem, który został odnaleziony niedługo po zdarzenia rozbity w pobliżu ulic 34th i Halsted w dzielnicy Bridgeport w Chicago.

“Rób, co mówią, nie próbuj z tym walczyć” – dodaje Gadomski. “Pozwól policji się tym zająć, ale jeśli ktoś ma broń, postępuj zgodnie z tym, co mówią. Dzieje się tak zarówno na przedmieściach, jak i w Chicago. Kluczową rzeczą, którą chcielibyśmy powiedzieć, jest bycie świadomym swojego otoczenia przez cały czas. Jeśli zamierzasz zostać w samochodzie, zamknij go. Ale zawsze bądź świadomy swojego otoczenia, gdziekolwiek jesteś “.

Jak podała policja, ofiary na szczęście nie odniosły obrażeń podczas napadu.

Policja szuka sprawcy, to mężczyzna w wieku 19-25 lat, szczupłej budowy ciała, był ubrany w niebieską czapkę baseballową, ciemną koszulę i niebieskie dżinsy. Śledczy opublikowali zdjęcie podejrzanego. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, proszony jest o kontakt z policją.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!