PR: ambasador RP w Waszyngtonie Marek Magierowski odchodzi ze stanowiska

0
Fot. Facebook: Ambasada RP w Waszyngtonie
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Ambasador RP w Waszyngtonie Marek Magierowski odchodzi ze stanowiska. Według nieoficjalnych informacji Polskiego Radia opuści placówkę w połowie lipca, czyli po szczycie NATO w amerykańskiej stolicy.

Marek Magierowski został ambasadorem w Waszyngtonie w listopadzie 2021 roku. Wcześniej pracował w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie kierował polską placówką dyplomatyczną w Izraelu.

Po zwycięstwie partii opozycyjnych w wyborach 15 października i powołaniu gabinetu Donalda Tuska doszło do sporu pomiędzy rządem a prezydentem o obsadę niektórych placówek dyplomatycznych. Doradcy Andrzeja Dudy argumentowali, że obsada stanowisk ambasadorskich w krajach, z którymi stosunki dyplomatyczne oparte są na relacjach z prezydentem, powinny być z nim uzgadniane. W maju minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział jednak Polskiemu Radiu, że skierował do prezydenta wnioski w sprawach kadrowych i oczekuje na ich podpisanie.

Marek Magierowski odmówił komentarza w sprawie odwołania ze stanowiska. MSZ nie komentuje decyzji kadrowych przed ich oficjalnym ogłoszeniem. Jako następca Marka Magierowskiego wymieniany jest senator Koalicji Obywatelskiej Bogdan Klich. 

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział niedawno, że dopóki będzie pełnił swój urząd, nie podpisze nominacji ambasadorskiej do USA dla Bogdana Klicha.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!