Pew Research Center: Polacy w kraju wolą Bidena od Trumpa

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Polska należy do krajów, w których prezydent Joe Biden cieszy się dużo wyższym zaufaniem w polityce międzynarodowej niż Donald Trump. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez amerykański instytut the Pew Research Center. Badaniem objęto 34 kraje. Donald Trump ma wyższe notowania od Joe Bidena tylko w trzech.

Według sondażu Pew Research Center 70 procent Polaków darzy większym zaufaniem Joe Bidena niż Donalda Trumpa. Przeciwnego zdania jest 28 procent ankietowanych. Przewaga zwolenników Joe Bidena nad zwolennikami Donalda Trumpa jest wyższa tylko w Szwecji i Niemczech.

Do krajów, które wyraźnie preferują prezydenta Bidena, należą przede wszystkim kraje europejskie oraz Japonia i Korea Południowa. W innych częściach różnice w poziomie zaufania do Donalda Trumpa i Joe Bidena są znacznie mniejsze.

Poparcie dla Donalda Trumpa jest wyższe od poparcia dla Joe Bidena tylko w Turcji, Tunezji i na Węgrzech. Obecny prezydent USA krytykuje autorytarne skłonności premiera Viktora Orbana, podczas gdy jego poprzednik zaprosił go do Białego Domu i chwali na wiecach wyborczych jako silnego przywódcę. 

Choć poparcie dla Joe Bidena na świecie jest relatywnie wysokie, zmniejszyło się ono w porównaniu z podobnym badaniem z ubiegłego roku. Jednym z głównych powodów jest konflikt w Gazie.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!