Amerykańska Polonia zagłosuje w Eurowyborach

1
Fot. gov.pl
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Blisko 10 tysięcy Polonusów zgłosiło chęć udziału w eurowyborach na terenie Stanów Zjednoczonych. To pięć razy mniej niż w przypadku ostatnich wyborów parlamentarnych.

Najwięcej naszych rodaków w Ameryce Północnej pójdzie do urn tradycyjnie w Chicago i Nowym Jorku. Trwają ostatnie przygotowania do głosowania. 

Po zakończeniu obowiązkowej rejestracji, która upoważnia do wzięcia udziału w wyborach za granicą, polski personel dyplomatyczny w Stanach Zjednoczonych dokona teraz ostatnich szkoleń członków poszczególnych komisji. Wielu z nich ma doświadczenie z poprzednich wyborów prezydenckich czy parlamentarnych, które odbywały się w Stanach Zjednoczonych.

W lokalu wyborczym w pod chicagowskim Lombard pracować będzie Sebastian Szuber.

“Patrząc z perspektywy czasu, to mogliśmy przygotować się do tych wyborów, mieliśmy dużo doświadczenia z przeszłości. Stres na pewno jest. Nie obawiamy się liczenia głosów ze względu na to, że mamy pewne doświadczenie z poprzednich wyborów” – mówił Sebastian Szuber.
Od wschodniego do zachodniego wybrzeża pracować będą 23 komisje wyborcze. Te najbardziej popularne gdzie zarejestrowało się blisko tysiąc osób, znajdują się w Chicago i Nowym Jorku.

Ze względu na różnicę czasową głosowanie w Ameryce Północnej odbywa się dzień wcześniej niż w Polsce, tym razem będzie to sobota ósmego czerwca.

Pod linkiem znajdziecie Państwo informację ws. okręgu, w którym głosuje zagranica, czyli numer 4: – https://wybory.gov.pl/pe2024/pl/okreg/4

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Pan Daniel Obajtek powinien byc obdarty ze swojego odzienia, zanurzony w goracej smole i obtoczony w pierzu. W takim stanie powinien byc doprowadzony przed oblicze komisji sledczej i po zeznaniach powinien byc dowieziony i przerzucony przez granice polsko-bialoruska gdzie prawdopodobnie doceniono by jego szemrane “talenty”. W zadnym wypadku nie powinien byc dopuszczony do kandydowania do PE. Nawet z ramienia zlodziejskiego PiS-u. O, i powinien zostac zmuszony do zwrotu zebow, ktore sprawil sobie na koszt podatnika: pies go drap!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!