USA: udany test statku Starship

0
Fot. X: SpaceX
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Statek kosmiczny SpaceX o nazwie Starship, najpotężniejszy pojazd nośny, jaki kiedykolwiek zbudowano, z powodzeniem wystartował podczas czwartego już testu. Długo oczekiwane wydarzenie jest drugim testem prywatnej firmy Elona Muska z wykorzystaniem maszyny bez załogi w tym roku. Start odbył się w Teksasie.

Według transmisji firmy SpaceX z 33 silników rakiety 32 pracowały prawidłowo podczas startu. Statek kosmiczny Starship osiągnął orbitę zgodnie z oczekiwaniami, a jego superciężki wzmacniacz wykonał udane lądowanie i wodowanie w Zatoce Meksykańskiej. 

SpaceX zamierza tym samym wyznaczyć nowe kamienie milowe, takie jak pokazanie możliwości ponownego użycia statku kosmicznego i przetrwania ekstremalnych temperatur doświadczanych podczas wchodzenia w ziemską atmosferę. Dzięki temu loty w kosmos staną się dużo tańsze. Taki zresztą był plan jeszcze administracji Baracka Obamy, która chciała obniżyć koszty eksploracji kosmosu, a najlepszą drogą do tego była współpraca z prywatnymi podmiotami. Oczekuje się, że rakieta Starship firmy SpaceX odegra ważną rolę w planie NASA dotyczącym powrotu astronautów na Księżyc.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!