USA: rozporządzenie Bidena ws. południowej granicy

2
Biden
Fot. Fox Business/AP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Joe Biden wydał we wtorek długo oczekiwane działania wykonawcze w celu ograniczenia migrantów ubiegających się o azyl, a tym samym przygotował grunt pod zamknięcie granicy USA z Meksykiem.

Działania i towarzyszące im przepisy administracji Bidena pozwalają prezydentowi zamknąć granicę między portami wjazdu, gdy średnio ponad 2500 osób dziennie przekroczy granicę w ciągu siedmiu dni. Urzędnicy administracji powiedzieli, że próg ten został już przekroczony w ciągu ostatniego tygodnia.

Zapowiedź ta stanowi agresywną próbę wzmocnienia przez Bidena swojej pozycji przed listopadowymi wyborami. Oczekuje się, że Biden wykorzysta wtorkowe przemówienie, aby podkreślić swoje jednostronne wysiłki na rzecz rozwiązania kryzysu, podczas gdy Republikanie z Kongresu odrzucili wysiłki zmierzające do uchwalenia dwupartyjnego ustawodawstwa granicznego na początku tego roku.

We wtorek do prezydenta dołączą członkowie Kongresu oraz lokalni i państwowi przywódcy z przygranicznych miast i stanów, starając się wypracować konsensus i siłę polityczną w temacie, który od dawna nęka go politycznie. Oczekuje się, że wywoła to reakcję ze strony postępowców i zwolenników imigracji, którzy planują wypowiedzieć się przeciwko temu posunięciu we wtorek po południu.

“Dla Joe Bidena bezpieczeństwo amerykańskich rodzin zawsze jest na pierwszym miejscu. Dlatego dziś prezydent ogłasza nowe decyzje, które uniemożliwią migrantom nielegalnie przekraczającym naszą południową granicę ubieganie się o azyl” – powiedział zastępca sekretarza prasowego Białego Domu Andrew Bates.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Too little and too late. Graniczny “burdel”, który Biden sam stworzył jest tylko i wyłącznie jego “zasługą”. Mówienie, że republikanie nie chcą współpracować w rozwiązaniu kryzysu imigracyjnego to gadka dla naiwnych i głupich. Ostatnia próba ustawodawstwa, która proponowali demokraci miała na celu zalegalizowanie “burdelu” granicznego stworzonego przez Bidena i jego klikę. Nikt rozsądny nie mógł tego zaakceptować. Bidena i jego klika ponoszą pełną odpowiedzialność za 10 mln nielegalnych imigrantów i wszystkie konsekwencje z tym związane. Obciąża ich też ok. 100000 zgonów rocznie spowodowanych używaniem narkotyków, które są szmuglowane przez otwartą południową granicę.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!