USA: blisko 45 mln osób wyrusza na długi weekend z okazji Memorial Day

0
Fot. WREX
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Oczekuje się, że lotniska i drogi będą zatłoczone podczas weekendu z okazji Dnia Pamięci, nadrabiając podróże utracone podczas pandemii COVID-19, zgodnie z nową analizą AAA. Jednak poważne i potencjalnie niszczycielskie burze prognozowane dla równin, środkowego zachodu i środkowego południa w weekend Dnia Pamięci mogą osłabić zabawę.

Według AAA, Denver ma drugi najwyższy popyt na wynajem samochodów podczas trzydniowego weekendu. Na pierwszym miejscu znajduje się Orlando. Stolica Kolorado zajmuje szóste miejsce w kraju pod względem rezerwacji hoteli i lotów w połączeniu ze statystykami dotyczącymi wynajmu samochodów.

Według nowych danych Airbnb, trzy najczęściej wyszukiwane miejsca na weekend Memorial Day to Chicago, Destin na Florydzie i San Diego.

W 2024 r. liczba wyszukiwań krajowych na weekend Memorial Day na platformie wzrosła o ponad 10% rok do roku i chociaż niektóre duże miasta należą do najczęściej wyszukiwanych, Airbnb powiedział Forbesowi, że konsumenci „wybierają plaże i wybrzeża, aby rozpocząć cieplejsze miesiące”.

Niektóre z najczęściej wyszukiwanych kategorii Airbnb i miejsc zakwaterowania związanych z weekendem Memorial Day to: niesamowite baseny, plaże, niesamowite widoki, jeziora, domki, wieś, surfing, parki narodowe, golf i kultowe miasta.

W swoim raporcie Airbnb przyjrzało się wyszukiwaniom klientów w USA w aplikacji na pobyty w okresie od 24 do 26 maja oraz najczęściej wyszukiwanym i rezerwowanym zakwaterowaniom i kategoriom Airbnb w okresie od 24 do 26 maja.

American Automobile Association przewiduje, że 43,8 miliona ludzi podróżuje 50 mil lub więcej od domu od czwartku 23 maja do poniedziałku 27 maja – „drugi największy weekend Dnia Pamięci, jaki kiedykolwiek śledziliśmy” i wzrost o 4 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem, informuje rzeczniczka AAA Aixa Diaz w rozmowie dla NPR.

Przewiduje się, że około 38,4 miliona osób pojedzie samochodem w weekend Dnia Pamięci – „najwyższa liczba dla tego święta od czasu, gdy AAA zaczęła śledzić trendy w 2000 roku”, powiedziała organizacja. Kolejne 3,5 miliona osób skorzysta z ofert linii lotniczych.

Chicagowski Departament Lotnictwa spodziewa się ponad 1,67 miliona pasażerów między O’Hare i Midway od czwartku do wtorku. Oznacza to wzrost o 8,6% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Administracja Bezpieczeństwa Transportu poinformowała, że przygotowuje się na napływ prawie 3 milionów pasażerów tylko w piątek. Od 23 do 29 maja agencja spodziewa się skontrolować ponad 18 milionów pasażerów i załóg, co stanowi wzrost o 6,4% w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku.

Prognozuje się, że zła pogoda, w tym burze, pożary, a nawet śnieg, uderzy w obszary takie jak Teksas, Oklahoma, Nowy Meksyk i Montana. Zagrożenia w ten weekend obejmują również tornada, ekstremalny wiatr i grad. Wszystko to ma nastąpić tuż po tym, jak tornado przetoczyło się przez stan Iowa na początku tego tygodnia, zabijając cztery osoby i raniąc co najmniej 35.

Najlepszą szansą na uniknięcie zakorkowanych dróg jest „unikanie wyruszania w drogę w godzinach szczytu, kiedy wiele osób, które nadal idą do pracy w czwartek i piątek, miesza się z podróżnymi na drogach” – infomuje Aixa Diaz.

Diaz zaleca również, aby podróżni „starali się jak najmniej pozostawiać przypadkowi”.

JAKIE SĄ NAJCZĘŚCIEJ WYSZUKIWANE MIEJSCA NA MEMORIAL DAY WEEKEND?

Chicago, Illinois
Destin, Floryda
San Diego, Kalifornia
Panama City Beach, Floryda
Charleston, Karolina Południowa
Myrtle Beach, Karolina Południowa
Las Vegas, Nevada
Los Angeles, Kalifornia
Pensacola Beach, Floryda
Boston, Massachusetts

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!