D.Tusk: nie będę startował w wyborach prezydenckich

1
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Donald Tusk nie będzie startował w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. “Mam do wykonania zbyt wiele pracy jako premier” – mówił szef rządu w publicznej telewizji. “Nie wystarczy miesięcy i lat, żeby to wszystko wysprzątać, naprawdę mam co robić” – dodał.

Premier byłby zadowolony, gdyby kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyścigu o prezydencki fotel był prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Zdaniem Donalda Tuska gdyby poprzednie wybory na prezydenta były w pełni uczciwe, polityk wygrałby z Andrzejem Dudą.

“Wykorzystano całą machinę państwową przeciwko Trzaskowskiemu. Jestem przekonany, że gdyby państwo zachowywało się neutralnie w czasie tych wyborów, to Rafał Trzaskowski byłby prezydentem Rzeczpospolitej. Jestem przekonany, że ma wszystkie byłby dobrym prezydentem” – powiedział premier.

Premier zadeklarował, że gdy Rafał Trzaskowski zdecyduje się na udział w wyborach, będzie miał jego pełne wsparcie.

Premier odniósł się również do wyborów europejskich: “Nie chcesz iść na wojnę, idź na wybory” – wzywa premier. Donald Tusk napisał w mediach społecznościowych, że “silnej i zjednoczonej Europy nikt nie odważy się zaatakować, słaba i podzielona może paść ofiarą agresji”.

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

1 COMMENT

  1. Panie Donald nikt Panu nie wierzy na 3 miesiące przed wyjazdem Pańskim do Brukseli mówił Pan, że się do Brukseli nie wybeira. A ostatnio Pan mówił tak: ” że tak długo jak Pan będzie premierem imigranci nie zostaną relokowani do Polski.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!