Ukraina – A.Blinken: dodatkowe 2 mld dolarów na pomoc wojskową dla Ukrainy

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone przekażą władzom Ukrainy dodatkowe 2 miliardy dolarów na wydatki wojskowe. Poinformował o tym w Kijowie Antony Blinken. Amerykański sekretarz stanu drugi dzień przebywa z wizytą na Ukrainie.

Antony Blinken spotkał z ukraińskim szefem dyplomacji Dmytrem Kułebą. Na wspólnej konferencji prasowej powiedział, że amerykańska pomoc wojskowa w ramach niedawno zatwierdzonego pakietu jest już w drodze nad Dniepr, część nawet już dotarła. Oprócz tego, jak podkreślił, Stany Zjednoczone przygotowały dodatkową pomoc dla Kijowa w postaci 2 miliardą dolarów zagranicznych środków na finansowanie wojskowe dla Ukrainy. Jak dodał, przekazane one będą w pierwszym tego rodzaju funduszu na rzecz przedsiębiorstw z branży obronności.

Antony Blinken wczoraj spotykał się z prezydentem Ukrainy. To druga wizyta sekretarza stanu USA w Kijowie od czasu pełnowymiarowej rosyjskiej agresji.

W kwietniu amerykański parlament podjął długo wyczekiwaną przez Ukraińców decyzję o przeznaczeniu 61 miliardów dolarów na pomoc wojskową dla Ukraińców.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!