USA nakładają nowe sankcje na Rosję

0
Rosja USA sankcje
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na pięć rosyjskich podmiotów i osób fizycznych zaangażowanych w transfer sprzętu wojskowego i komponentów między Koreą Północną, a Federacją Rosyjską. Departament Stanu USA tłumaczy założenie sankcji naruszeniem nałożonego przez ONZ embarga na broń z Koreańską Republikę Ludowo-Demokratyczną. 

„Rosja w coraz większym stopniu polega na amunicji z Korei Północnej do prowadzenia wojny na Ukrainie i wystrzeliła dziesiątki dostarczonych przez KRLD pocisków balistycznych przeciwko celom na Ukrainie” – napisał w komunikacie rzecznik Departamentu Stanu Matthew Miller. Podkreślił, że sankcje są odpowiedzią na pogłębianie współpracy obronnej między Rosją a Koreańską republiką Ludowo Demokratyczną. 

Według amerykańskich władz Rosja użyła już ponad 40 wyprodukowanych przez Koreę Północną rakiet balistycznych. Import pocisków odbywał się z naruszeniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Departament Stanu zapowiedział dalsze kroki, „aby przeciwdziałać destabilizującemu partnerstwu Rosji i Korei Północnej”. Amerykanie wezwali inne kraje by przyłączyły się do sankcji.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!