USA: potwierdzono datę pierwszej debaty Biden-Trump

0
Fot. Axios
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Joe Biden przyjął zaproszenie telewizji CNN do debaty z byłym prezydentem Donaldem Trumpem. Debata miałby się odbyć pod koniec czerwca, czyli cztery miesiące przed amerykańskimi wyborami prezydenckimi. Biden zadeklarował, że jest także gotów do drugiej debaty, która miałaby się odbyć we wrześniu.

Kampania byłego prezydenta ogłosiła, że przyjęła zaproszenie do debaty z obecnym prezydentem w CNN 27 czerwca i ABC 10 września. Biden, który wcześniej powiedział, że „otrzymał i przyjął zaproszenie” od CNN, zgodził się również wziąć udział w forum ABC News.
CNN oświadczyło w środę, że będzie gospodarzem debaty w swoich studiach w Atlancie, bez publiczności. Sieć zapowiedziała, że ogłosi format i moderatorów w późniejszym terminie. Debata rozpocznie się o 21:00 czasu wschodniego.

Joe Biden przyjmując zaproszenie od telewizji CNN na debatę przypomniał deklarację Donalda Trumpa, że jest gotów do dyskusji w dowolnym miejscu i czasie. „Donald Trump przegrał ze mną dwie debaty w 2020 roku. Od tego czasu nie pojawił się na żadnej debacie. Teraz zachowuje się, jakby chciał ponownie ze mną debatować” – powiedział Biden w nagraniu wideo opublikowanym na portalu X i zadeklarował, że jest gotów także do drugiej debaty z Trumpem. „Kolego, zrobię to nawet dwa razy. Wybierzmy daty, Donald – słyszałem, że jesteś wolny w środy” – powiedział Biden, nawiązując do nowojorskiego procesu Trumpa, który nie odbywa się w środy. Sztab obecnego prezydenta zaproponował, aby druga debata odbyła się we wrześniu. W odpowiedzi pełnej epitetów pod adresem Bidena, Donald Trump przyjął ofertę udziału w debatach. Zażądał jednak, by odbywały się one z udziałem publiczności.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!