Antony Blinken złożył Polakom życzenia z okazji Dnia Konstytucji RP

0
Fot. REUTERS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

“W imieniu Stanów Zjednoczonych Ameryki gratuluję rządowi i narodowi polskiemu z okazji Dnia Konstytucji” – napisał sekretarz Stanu USA Antony Blinken. W oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Departamentu Stanu przypomniał, że Polska przyjęła pierwszą nowoczesną konstytucję w Europie 233 lata temu i już wtedy “przyjaźń między naszymi narodami była dobrze ugruntowana”.

“Ta przyjaźń, oparta na więzach rodzinnych i wspólnych wartościach, nigdy nie miała tak mocnych podstaw. Składamy Polsce wyrazy uznania za przywództwo w NATO, wielostronne i zdecydowane wsparcie dla Ukrainy oraz zaangażowanie w obronę demokracji, rządów prawa i praw człowieka” – napisał Antony Blinken. 

W oświadczeniu przypomniał też, że w tym roku obchodzona jest 25. rocznica przystąpienia Polski do NATO. Podkreślił, że została upamiętniona 12 marca, podczas spotkania prezydenta Joe Bidena z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Donaldem Tuskiem w Białym Domu. “W ciągu dwudziestu pięciu krótkich lat Polska przekształciła się z kraju aspirującego do NATO w państwo wykazujące niezłomne przywództwo na wschodniej flance Sojuszu, które pomaga wytyczyć jego kurs na kolejne 75 lat. Przyjęcie przez Polskę ponad miliona uchodźców z Ukrainy będzie trwałym świadectwem życzliwości i hojności narodu polskiego” – napisał Blinken. “Oczekujemy wielu kolejnych stuleci przyjaźni” – zakończył.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!