USA: Sąd Najwyższy wysłuchał argumentów dot. immunitetu dla byłego prezydenta D. Trumpa

0
Fot. CBS News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych wysłuchał argumentów dotyczących byłego prezydenta Donalda Trumpa. Trump uważa, że prezydencki immunitet powinien go chronić przed zarzutami karnymi, które pochodzą z czasów, kiedy piastował najważniejszy urząd w państwie.

Jeszcze w lutym, że Donald Trump nie jest chroniony immunitetem, zdecydował federalny sąd apelacyjny w Waszyngtonie. Sprawa skierowana została do Sądu Najwyższego, który ma podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie. Dotyczy ona przede wszystkim próby odwrócenia wyniku wyborów z 2020 roku, kiedy polityk biznesmen oskarżał o ich sfałszowanie.

Po wysłuchaniu argumentów nie jest jasne, czy proces ruszy jeszcze przed listopadem, kiedy odbędą się kolejne wybory prezydenckie, w których Donald Trump będzie kandydatem partii republikańskiej. “Oczekujemy dobrej decyzji, która uratuje nasz kraj. Miałem immunitet, nie zrobiłem nic złego” – w swoim stylu komentował cała sprawę Donald Trump.

Sposób, w jaki Sąd Najwyższy rozstrzygnie spór, może zadecydować o jego prawnym losie i prawdopodobnie ustali zasady narażenia przyszłych prezydentów na ryzyko karne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!