Chiński prezydent przyleci w maju na Węgry

0
Fot. http://lt.china-office.gov.cn
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Węgierskie władze poinformowały, że 8 maja na dwa dni do Budapesztu przyleci chiński prezydent. W informacji przekazanej dziennikarzom podkreślono, że wizyta ma służyć przede wszystkim zacieśnieniu stosunków gospodarczych.

Po raz pierwszy od dwudziestu lat chiński prezydent przyleci na Węgry. Xi Jinping będzie gościł nad Dunajem od ósmego do dziesiątego maja.

Według szefa kancelarii premiera Gergelya Gulyása między Węgrami a Chinami istnieją poważne różnice ideologiczne, ale świat idzie w złym kierunku, jeśli nie traktuje się priorytetowo sprawy wolnego handlu. Dlatego motywem przewodnim wizyty chińskiego przywódcy mają być stosunki gospodarcze- omawiane będą konkretne projekty, które w najbliższym czasie zostaną ogłoszone przez węgierski resort dyplomacji i handlu.

Węgry mają dobre stosunki z Chinami, często nazywane są ambasadorem tego kraju w Unii Europejskiej. W tym tygodniu minister spraw zagranicznych Węgier gościł w Pekinie. Od pierwszego lipca Węgry obejmują prezydencję w Unii Europejskiej na kolejne pół roku.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!