Pakiet wsparcia Ukrainy w Senacie USA

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Amerykański Senat rozpocznie dziś proces zatwierdzenia uchwalonego wcześniej przez Izbę Reprezentantów pakietu pomocy Ukrainie w wysokości 60 miliardów dolarów. Biały Dom zapowiedział, że zaraz po podpisaniu ustawy przez prezydenta Bidena USA dostarczą Ukrainie znaczącą ilość uzbrojenia.

W sobotę Izba Reprezentantów zatwierdziła ustawy o wsparciu Ukrainy, Izraela i sojuszników USA w regionie Indo-Pacyfiku. Do senatu ustawy trafiły jako jeden pakiet o łącznej wartości 95 miliardów dolarów. Dziś wieczorem spodziewane jest pierwsze głosowanie proceduralne, po którym rozpocznie się trwający 30 godzin proces, który zakończy się ostatecznym głosowaniem nad pakietem.

Jeśli Senat nie wprowadzi do ustaw poprawek, pakiet trafi od razu na biurko prezydenta. Joe Biden zapowiedział, że natychmiast go podpisze. Biały Dom poinformował, że pierwszy po wielotygodniowej przerwie pakiet pomocy USA będzie zawierać znaczące ilości uzbrojenia. Pentagon nie potwierdził doniesień mediów, że będzie on obejmował systemy rakietowe dalekiego zasięgu ATACMS.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!