Początek procesu D. Trumpa

0
Fot. CNBC
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Pierwszy w historii proces byłego prezydenta USA rozpoczyna się w Nowym Jorku. Donald Trump został oskarżony o fałszowanie dokumentacji biznesowej w celu ukrycia podczas kampanii w 2016 roku skandalu seksualnego z udziałem gwiazdy filmów dla dorosłych.

W ubiegłym tygodniu wyłoniono dwunastoosobową ławę przysięgłych oraz sześcioro potencjalnych zastępców. Procedura ta miała wyeliminować ze składu ławy osoby stronnicze. Dziś prokuratura i prawnicy Donalda Trumpa wygłaszają mowy początkowe. Na sali sądowej jest obecny były prezydent Donald Trump.

Adwokat Donalda Trumpa Todd Blanche powiedział ławie przysięgłych, że nie mogą podjąć poważnej decyzji w sprawie Trumpa na podstawie zeznań Michaela Cohena.

Cohen napisał kilka książek i często pojawia się w mediach, powiedział Blanche. “Jego całe finansowe utrzymanie zależy od zniszczenia prezydenta Trumpa” – dodał.

“Nie można podjąć poważnej decyzji w sprawie prezydenta Trumpa, opierając się na słowach Michaela Cohena” – dodał Blanche.

Adwokat Donalda Trumpa Todd Blanche powiedział przysięgłym, aby kierowali się zdrowym rozsądkiem przy ocenie sprawy.

“Kierujcie się zdrowym rozsądkiem. Jesteśmy nowojorczykami. Dlatego tu jesteśmy” – powiedział Blanche, dodając “ufamy wam”, że rozstrzygniecie sprawę na podstawie dowodów. “Jeśli to zrobicie, werdykt o braku winy będzie bardzo szybki”.

Prokurator okręgowy na Manhattanie Alvin Bragg postawił byłemu prezydentowi 34 zarzuty fałszowania dokumentacji biznesowej. Alvin Bragg twierdzi, że przed wyborami w 2016 roku Donald Trump zaaranżował plan, aby zapłacić aktorce filmów dla dorosłych Stormy Daniels 130 000 za milczenie na temat ich relacji seksualnej, a następnie stworzył fałszywą dokumentację, aby ukryć prawdziwy cel i źródło płatności.

Adwokaci byłego prezydenta twierdzą, że płatności na rzecz Stormy Daniels były legalne i dokonane w celu ochrony rodziny Donalda Trumpa. On sam nazywa proces polowaniem na czarownice.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!