Joe Biden: szybko przekażemy pakiety uzbrojenia Ukrainie

0
Biden
Fot. Fox Business/AP
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Joe Biden zapowiedział, że Stany Zjednoczone przekażą wkrótce Ukrainie duże pakiety uzbrojenia. Prezydent USA rozmawiał telefonicznie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Biały Dom poinformował, że podczas rozmowy telefonicznej Joe Biden podkreślił trwałe zaangażowanie Stanów Zjednoczonych we wspieranie Ukrainy w obronie przed rosyjską agresją.

“Prezydent Biden zapowiedział, że jego administracja szybko dostarczy znaczące pakiety pomocy w zakresie bezpieczeństwa, aby zaspokoić pilne potrzeby Ukrainy na polu walki i obrony powietrznej” – napisano w komunikacie.

Według Białego Domu Joe Biden wyraził też poparcie integracji euroatlantyckiej Ukrainy. 

W sobotę niższa Izba Kongresu przegłosowała pakiet pomocy Ukrainie w wysokości 61 miliardów dolarów. Joe Biden obiecał, że gdy tylko Senat zatwierdzi ustawę, natychmiast ją podpisze.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wyraził wdzięczność prezydentowi Joe Bidenowi za wsparcie i przywództwo. Docenił też rolę spikera Izby Reprezentantów Mike’a Johnsona i przywódcy demokratów w Izbie Hakeema Jeffriesa przy przyjmowaniu ustawy. Opowiedział także Joe Bidenowi o “rosyjskim terrorze powietrznym przy użyciu tysięcy rakiet, dronów i bomb” oraz mówił o ataku na wieżę telewizyjną w Charkowie, do którego doszło na kilka minut przed ich rozmową.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!