Biały Dom: będą sankcje na Iran

2
iran
Fot. nationalreview.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

USA odpowiedzą sankcjami na irański atak na Izrael. Doradca prezydenta USA Jake Sullivan poinformował, że nowe sankcje obejmą program rakietowy i dronowy, a także podmioty wspierające Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej i irańskie Ministerstwo Obrony.

Jake Sullivan napisał w oświadczeniu, że USA koordynują nowe sankcje z przywódcami obu partii w Kongresie oraz partnerami, w tym z grupy G7. Według doradcy amerykańskiego prezydenta sojusznicy USA ogłoszą także własne sankcje wobec Iranu. 

Sullivan poinformował, że Departament Obrony kontynuuje wzmacnianie integrację systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej oraz systemów wczesnego ostrzegania na Bliskim Wschodzie, aby jeszcze bardziej ograniczyć skuteczność irańskich pocisków rakietowych i dronów. “W ciągu ostatnich trzech lat, oprócz sankcji związanych z rakietami i dronami, Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na ponad 600 osób i podmiotów związanych z terroryzmem, finansowaniem terroryzmu i innymi formami nielegalnego handlu, naruszeniami praw człowieka oraz wspieraniem grup terrorystycznych”- przypomniał Jake Sullivan i zapowiedział, że presja na Iran będzie kontynuowana.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. “Będą sankcje dla Iranu”. Bajki dla naiwnych i ogłupionych. To Biden i jego klika ( a wcześniej Obama) są odpowiedzialni za wzrost potęgi Iranu i jego agresywną politykę. Obama rozpoczął wzrost potęgi Iranu. Biden na początku swojej kadencji zlikwidował sankcje nałożone na Iran przez administrację Trumpa. Iran bez przeszkód eksportował ropę zarabiając miliardy oraz dalej pracował nad wyprodukowaniem broni jądrowej. Biden swoimi decyzjami ograniczającymi produkcję ropy i gazu spowodował wzrost cen paliw na rynkach światowych co dodatkowo wzmocniło sytację finansową nie tylko Iranu ale także Rosji i umożliwiło agresję na Ukrainę. Iran dostarcza także broń do Rosji m.in. drony. Tak więc to Biden i jego klika są bezpośrednio odpowiedzialni za agresywną politykę Iranu i agresję Rosji na Ukrainę.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!