USA: Departament Stanu zatwierdził awaryjny pakiet dla Ukrainy

0
Fot. razomforukraine.org
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Departament Stanu USA zaaprobował awaryjny pakiet pomocy wojskowej dla dla Ukrainy o wartości 138 milionów dolarów. Środki będą przeznaczone na wsparcie techniczne i naprawy systemów rakietowych Hawk przekazanych ukraińskiemu wojsku.

HAWK to system rakiet ziemia-powietrze średniego zasięgu zapewniający obronę powietrzną. Wobec nasilających się rosyjskich nalotów i ataków rakietowych sprawny system obronny tego typu to jedną z najpilniejszych potrzeb Ukrainy w zakresie bezpieczeństwa. „Ukraina pilnie potrzebuje zwiększenia swoich zdolności do obrony przed rosyjskimi atakami z powietrza. Utrzymanie systemu uzbrojenia Hawk zwiększy zdolność Ukrainy do obrony ludności i ochrony infrastruktury krytycznej” – czytamy w oświadczeniu Departamentu Stanu USA.

Konserwacja systemu Hawk na Ukrainie zostanie przeprowadzona przez dwie prywatne firmy współpracujące z siłami zbrojnymi USA. Części potrzebne do napraw mają pochodzić z zapasów armii amerykańskiej, darowizn z krajów trzecich oraz z zakupów na rynku komercyjnym.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!