USA: J.Biden krytykuje B. Netanjahu

0
Fot. ABC News
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden skrytykował premiera Izraela Benjamina Netanjahu za sposób prowadzenia wojny z Hamasem. W wywiadzie dla hiszpańskojęzycznej stacji telewizyjnej Univision amerykański przywódca ocenił, że izraelski premier popełnia błąd. 

Joe Biden nie odpowiedział wprost na pytanie, czy Netanjahu jest bardziej zainteresowany politycznym przetrwaniem niż interesem narodowym Izraela. Ocenił jednak, że działania izraelskiego premiera są niewłaściwe. “Myślę, że to, co robi, jest błędem. Nie zgadzam się z jego podejściem” – powiedział Joe Biden. 

Prezydent wezwał Izraelczyków do zawieszenia broni, by przez następne sześć – osiem tygodni w pełni wykorzystać możliwość dostarczania do Strefy Gazy żywności. Biden poinformował, że konsultował się ze wszystkimi siłami w regionie, od Saudyjczyków przez Jordańczyków po Egipcjan. „Są gotowi wkroczyć. Są przygotowani na dostarczenie żywności. Myślę, że nie ma wymówki, by nie zaspokajać potrzeb medycznych i żywnościowych mieszkańców Strefy Gazy” – powiedział Joe Biden i dodał, że należy to zrobić teraz.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!