Joe Biden: musimy zatrzymać Rosję

0
Fot. CBS
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Joe Biden powiedział, że nie można pozwolić Rosji zająć Ukrainy, ponieważ następne w kolejności mogą być takie kraje jak Polska. W wywiadzie dla telewizji CBS amerykański przywódca powiedział, że Stany Zjednoczone są w stanie równocześnie wspierać Ukrainę i Izrael.

Występując w popularnym programie „60 minut” Joe Biden powiedział, że jednym z jego celów było powstrzymanie Putina, który popełnił zbrodnie wojenne, przed okupacją niezależnego kraju jakim jest Ukraina graniczącego z sojusznikami USA z NATO. „Wyobraźmy sobie, co by się teraz stało, gdyby mu się to udało. Czy była jakaś duża wojna w Europie, w którą nie byśmy wciągnięci? Nie chcemy, by tak się stało” – mówił. Amerykański prezydent wyraził przekonanie, że Putin nie poprzestałby na Ukrainie i mógłby zaatakować takie kraje jak Polska co oznaczałoby przystąpienie Stanów Zjednoczonych do wojny. 

Joe Biden dodał, że USA mają potencjał by radzić sobie z oboma światowymi kryzysami – w Izraelu i na Ukrainie. „Jesteśmy najpotężniejszym państwem w historii świata. Jesteśmy wstanie radzić sobie z obiema sytuacjami i nadal zachować potencjał obrony na arenie międzynarodowej” – oświadczył. Biden dodał, że jego celem jest zapewnienie, że demokracja zostanie utrzymana. w czym kluczowe znaczenie ma Ukraina. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!