USA: porozumienie scenarzystów ze studiami produkcyjnymi

0
Fot. Facebook: Writers Guild of America West
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Członkowie stowarzyszenia amerykańskich scenarzystów Writers Guild of America podpisali trzyletni kontrakt z głównymi studiami produkcyjnymi. Związek scenarzystów poinformował, że 99 procent głosujących członków opowiedziało się za poparciem porozumienia.

Przewiduje ono wzrost pensji scenarzystów oraz zabezpieczenia związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Stojąca na czele Writers Guild of America Stiehm Meredith stwierdziła, że wspólnie udało się osiągnąć to, co sześć miesięcy temu wielu określało jako niemożliwe. Organizajca, reprezentująca firmy medialne, między innymi Disneya i Netflixa, Alliance of Motion Picture and Television Producers, oceniła, że umowa wprowadza znaczące zyski dla scenarzystów i obejmuje ich twórczość ochroną.

“To ważny krok dla naszej branży” – dodano.

Pięć miesięcy temu w Hollywood wybuch strajk, który wstrzymał produkcje filmowe i telewizyjne. Scenarzyści wrócili do pracy 27 września po tym, jak negocjujące strony osiągnęły wstępne porozumienie. Wiele produkcji wciąż jednak stoi w miejscu przez trwający od lipca strajk aktorów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!