Joe Biden: w atakach Hamasu zginęło co najmniej 11 Amerykanów

0
Fot. NDTV
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował, że w atakach Hamasu na Izrael zginęło co najmniej jedenastu amerykańskich obywateli. Wcześniej Departament Stanu informował o dziewięciorgu zabitych. Joe Biden przekazał kondolencje rodzinom ofiar ataku w USA i Izraelu.

Joe Biden napisał w oświadczeniu, że spośród 11 zabitych obywateli amerykańskich wielu miało w Izraelu drugi dom.

“To łamie serce. Ich rodziny zostały rozerwane przez niewybaczalną nienawiść i przemoc” – napisał prezydent USA i poinformował, że jego administracja stara się ustalić los zaginionych obywateli Amerykańskich. Joe Biden nie wykluczył, że niektórzy z nich są wśród uprowadzonych przez Hamas.

Prezydent USA poinformował, że wokół Synagog i centrów społeczności żydowskiej w Stanach Zjednoczonych zwiększono środki bezpieczeństwa i że służby federalne monitorują wszelkie krajowe zagrożenia związane z atakami terrorystycznymi w Izraelu.

“W tej bolesnej chwili naród amerykański stoi ramię w ramię z Izraelczykami” – napisał Joe Biden, który polecił dzisiejszej nocy podświetlić Biały Dom na biało-niebiesko na znak solidarności z Izraelem.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa narodowego John Kirby poinformował z kolei, że transport amerykańskiego uzbrojenia i amunicji jest w drodze do Izraela i że USA będą udzielać temu krajowi dalszego wsparcia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!