USA: nie będzie zawieszenia działalności rządu

2
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W USA nie dojdzie do zawieszenia działalności rządu. Senat przyjął ustawę o tymczasowym 45-dniowym finansowaniu administracji. Dokument trafi do podpisu przez prezydenta Joe Bidena.

Prowizorium na 45 dni zezwana na finansowanie agencji rządowych. Chodzi m.in. o wydatki na pomoc w czasie klęsk żywiołowych. Amerykański prezydent Joe Biden z zadowoleniem przyjął decyzję Kongresu, co jego zdaniem zapobiegnie mozliwemu kryzysowi.
Zanim ustawę przyjął Senat, doszło do głosowania w Izbie Reprezentantów. Tam część Republikanów ze stronnictwa Donalda Trumpa, nie zgadzała się na przyjęcie aktu. Były prezydent wzywał do zmian w dokumencie – cięć, przekierowania funduszy na obronę granicy czy usunięcia środków na pomoc dla Ukrainy. 

Joe Biden w oświadczeniu stwierdził, że dzięki zgodzie Kongresu na prowizorium żołnierze nadal będą otrzymywać wynagrodzenie, nie dojdzie do opóźnień na lotniskach, a ludzie będą mieli dostęp do pomocy żywieniowej. Jego zdaniem amerykańskie wsparcie dla Ukrainy nie może zostać przerwane. Dodał, że dokument nie przewiduje żadnych nowych środków finansowych dla Kijowa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Czemu tak malo sie wspomina o “wspanialym” bylym
    prezydencie Trampie ???
    To zamach na wolnosc slowa !!!
    Mainstreamowe mass media chca by prez byly Tramp odszedl w niepamiec, co ?

    To se nie wracy, pane Havranek !!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!