Jimmy Carter, najstarszy obecnie żyjący były prezydent USA obchodzi 99. urodziny!

0
Fot. waow.com/MGN
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Jimmy Carter, najstarszy obecnie żyjący były prezydent Stanów Zjednoczonych obchodzi dziś 99. urodziny. Dzień spędza ze swoją żoną Rosalynn oraz dziećmi, wnukami i prawnukami w swoim domu w Plains. J.Carter był prezydentem w latach 1977-1981, a także miń. międzynarodowym działaczem humanitarnym i laureatem Pokojowej Nagrody Nobla w 2002 roku.

“Niezwykłym jest dla mnie fakt, że chociaż moi dziadkowie osiągnęli tak wiele, to tak naprawdę pozostali taką samą parą z południowej Georgii, która mieszka w maleńkim miasteczku, w którym się urodzili” – powiedział wnuk Jason Carter, który jest przewodniczącym zarządu The Carter Center, założonego przez jego dziadków w 1982 roku.

“Gdyby Jimmy Carter był drzewem, byłby potężnym, starym dębem południowym” – mówi o byłym prezydencie Donna Brazile, była przewodnicząca Partii Demokratycznej i menadżerka kampanii prezydenckiej.

Życzenia spływają z całego świata, między innymi od polityków.

“Jimmy! Wszystkiego najlepszego. 99 lat można mieć tylko raz. To była długa i przyjemna podróż. Dziękujemy za Twoją służbę, przyjaźń i trwałe ucieleśnienie amerykańskiego snu” – powiedział 42. prezydent Bill Clinton.

Muzyk Peter Gabriel podczas koncertu w Madison Square Garden zachęcił tłum do odśpiewania “Happy Birthday” dla byłego prezydenta.

Jeszcze niedawno nie do pomyślenia byłoby uczczenie urodzin w ten sposób. W lutym Carterowie ogłosili, że po serii hospitalizacji Jimmy rezygnuje z dalszego leczenia i rozpoczyna opiekę w hospicjum domowym. Jednak Carter, który pokonał raka zdiagnozowanego w wieku 90 lat i nauczył się chodzić po wymianie biodra w wieku 94 lat, ponownie przeciwstawił się wszelkim przeciwnościom i może dziś spędzać czas z rodziną, w ten szczególny dzień.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!