R.DeSantis: premia dla policjantów, którzy przeniosą się na Florydę z innych stanów

7
Fot. Joseph Cress/Iowa City Press-Citizen
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Gubernator Florydy Ron DeSantis ogłosił program, oferujący premię w wysokości 5,000 dolarów funkcjonariuszom policji z innych stanów, którzy przeniosą się na Florydę. Billboardy na ten temat pojawiły się także w aglomeracji Chicago.

W swoim oświadczeniu Ron DeSantis podkreślił, że w Illinois wchodzą w życie ustawy znoszące kaucję pieniężną dla przestępców i pozwalające osobom, które nie są obywatelami USA do wstępowania w szeregi policji. Według gubernatora Florydy, „ponad 37” funkcjonariuszy organów ścigania z Illinois pracuje obecnie na Florydzie.

W odpowiedzi na akcję Rona DeSantisa, gubernator Illinois J.B. Pritzker stwierdził, że obowiązujące na Florydzie przepisy dotyczące broni sprawiają, że Sunshine State jest bardziej niebezpiecznym miejscem pracy dla policjanta niż nasz stan. Dodał, że „przeprowadzka na Florydę nie oznacza wyższych zarobków, nie zapewnia wyższej jakości edukacji dzieciom funkcjonariuszy, ale gwarantuje płacenie wyższych stawek za ubezpieczenie na dom”.

Jeśli chodzi o same billboardy, J.B. Pritzker powiedział, że „jeśli Ron będzie chciał wydać pieniądze podatników Florydy na billboardy w Illinois, chętnie przyjmiemy jego fundusze”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

7 COMMENTS

  1. $5k 😂 byczo ! Bedzie jak znalazl na polowe rocznego ubezpieczenia domu 😂
    Jak rozumiem akceptowane beda tylko anty-woke aplikacje, kandydaci beda musieli opisac obrzydzenie do Myszki Miki i M&M’sow i okazac zdjecia z familijnego palenia w ognisku ksiazek z dziedziny niewolnictwa.

  2. Czy ktoś z redakcji radia lub ktoś ze światłych dyskutantów jest pewien, że Joe Biden wie kto jest obecnie prezydentem Stanów Zjednoczonych?

  3. Czy ktos z redakcji radia lub ktos ze swiatlych dyskutantow wie co Joe Biden ma wspolnego z premia dla policjantow na Florydzie?

  4. Ale chwila, o czym my tu mowimy,
    Trump caly czas uwaza, ze w dalszym ciagu jest prezydentem,
    bo wg niego to on wygral wybory w 2020.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!