USA: stawki ubezpieczeń samochodowych odnotowały największy roczny skok od 47 lat

0
Fot. expatwoman.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Stawki ubezpieczeń samochodowych w USA odnotowały największy roczny skok od 47 lat. Według raportu Consumer Price Index z sierpnia opublikowanego w środę, koszty ubezpieczenia samochodu w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 19% w porównaniu z rokiem poprzednim. To największy roczny wzrost od 1976 roku. 

Rzecznik firmy ubezpieczeniowej Nationwide poinformował CNN, że dominującymi czynnikami są inflacja i koszty związane z łańcuchem dostaw. Zdaniem przedstawiciela firmy badań konsumenckich J.D. Power istotną rolę odgrywają zwiększone ceny samochodów, koszty napraw i opieki lekarskiej. Według wiceprezesa ds. ubezpieczeń osobowych w American Property Casualty Insurance Association, grupie reprezentującej ubezpieczycieli, wzrost ryzykownych zachowań kierowców również przyczynia się do podwyższenia stawek – według Narodowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w 2021 roku liczba zgonów związanych z ruchem drogowym osiągnęła rekordowo wysoki poziom.

W stanie Floryda, gdzie ekstremalne zjawiska pogodowe stają się coraz bardziej powszechne, firmy ubezpieczeniowe podnoszą stawki najwyżej. 

Kierowcy na Florydzie płacą średnio 3 183 dolarów rocznie za pełne polisy – to wzrost o 15% w porównaniu do roku 2022, jak wynika z ostatniego raportu Bankrate. Floryda jest obecnie najdroższym stanem pod względem cen ubezpieczeń samochodów.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!