USA: obchody 22. rocznicy zamachów z 11 września

1
Fot. QRZ NOW

Scenariusz obchodów 22. rocznicy zamachów z 11 września w Nowym Jorku jest taki sam jak w poprzednich latach. Jego głównym elementem jest odczytanie nazwisk wszystkich ofiar ataków na wieże World Trade Center. W ceremonii biorą udział strażacy, policjanci, lokalni politycy i mieszkańcy Nowego Jorku. Biały Dom reprezentuje wiceprezydent Kamala Harris.

Przedstawiciele władz, wojskowi i członkowie rodzin oddadzą hołd 184 zabitym w ataku na Pentagon. Osobna ceremonia odbędzie się w Shanksville w Pensylwanii, gdzie znajduje się pomnik 40 ofiar katastrofy porwanego samolotu, który leciał w kierunku Waszyngtonu i rozbił się zanim doleciał do celu.  

Obchody rocznicy ataków z 11 września trwają w całych Stanach Zjednoczonych. Amerykanie zapalają świece i kładą kwiaty przy licznych pomnikach i tablicach upamiętniających ofiary zamachów. W tysiącach amerykańskich miast i miasteczek odbywają się mniejsze ceremonie, wystawy, msze i koncerty.  

Zamachy z 11 września 2001 roku zostały przeprowadzone przez 19 terrorystów z al-Kaidy. Zginęło w nich 2977 osób. Był to najtragiczniejszy atak na Stany Zjednoczone od czasu bombardowania Pearl Harbor. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

1 COMMENT

  1. 9/11 Lot 93 – islamscy terrorysci za cel ataku wybrali Bialy Dom lub Capitol – pasazerowie udaremnili to poswiecajac swoje zycie. 21 lat pozniej rodzimi terrorysci z flagami “Maga” dokonali ataku na ten wlasnie Capitol, zginelo 5 osob, prawie 1100 ma zarzuty, ponad 700 siedzi juz w wiezieniu. Prowodyr co otumanil przyglupow ma toczace sie postepowanie i wkrotce bedzie siedzial z pozostalymi…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!