USA: coraz więcej seniorów sięga po marihuanę

0
Fot. Cannabis Now
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Coraz więcej seniorów 65+ próbuje marihuanę, a niektórzy robią to po raz pierwszy. Według corocznego Narodowego Sondażu Używania Narkotyków i Zdrowia, ponad jedna trzecia osób w wieku 65 lat i starszych próbowała marihuany co najmniej raz w swoim życiu, co stanowi trzykrotny wzrost od 2009 roku.

Pięć procent osób powyżej 65 roku życia przyznało, że zażywało marihuanę w ciągu ostatniego miesiąca, w porównaniu z 24% osób w wieku 25 lat i młodszych, wynika z tego samego badania. Osoby starsze używają marihuany w celu uśmierzania bólu lub radzenia sobie z bezsennością.

Około jednej czwartej osób starszych, które korzystają z marihuany, to osoby, które zaczęły jej używać po eksperymentach w młodości na koncie, wynika z badania przeprowadzonego w Kolorado w 2019 roku. Natomiast nowi konsumenci, którzy nigdy nie palili w młodości, to przeważnie starsze kobiety i dobrze wykształcone osoby z problemami zdrowotnymi.

Wiele sklepów oferuje zniżki dla osób starszych, a niektóre produkty są dostosowane do seniorów i zawierają  niższe poziomy THC.

Badania nad wpływem marihuany na zdrowie osób starszych są w początkowym stadium, częściowo z powodu federalnego zakazu finansowania badań nad marihuaną, który został uchylony dopiero niedawno. W 2020 roku stan Illinois stał się jedenastym stanem, który zalegalizował marihuanę do użytku rekreacyjnego. Rekreacyjne używanie marihuany jest teraz legalne w 23 stanach.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!