Wiadomości USA

USA: ewakuacja pracowników z budynków Senatu, fałszywy alarm ws. uzbrojonego napastnika

03/08/2023 0 komentarzy

Policja Kapitolu (USCP) ewakuowała w środę w Waszyngtonie pracowników z budynków Senatu w reakcji na otrzymane zgłoszenie o możliwym uzbrojonym napastniku. Po przeszukaniu budynków okazało się, że był to prawdopodobnie fałszywy alarm.

Jak powiedział dziennikarzom szef Policji Kapitolu Tom Manger, policja zareagowała na zgłoszenie za pośrednictwem linii alarmowej, że w jednym z senackich budynków znajduje się uzbrojony latynoski napastnik w kamizelce kuloodpornej.
W akcji wzięło udział 200 policjantów, którzy przeszukali trzy budynki. Nie odnaleziono żadnego strzelca, nikt nie słyszał żadnych strzałów, ani nikt nie odniósł obrażeń. 

W budynkach należących do kompleksu Kapitolu przebywali pracownicy i doradcy kongresmenów, jednak nie było samych kongresmenów z uwagi na trwającą letnią przerwę. 

W ostatnich dwóch latach pracownicy Kongresu byli dwukrotnie ewakuowani w związku ze zgłaszanymi zagrożeniami. 

campaign

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

NAPISZ: [email protected] – WYŚLIJ SMS: 224-493-8626

campaign

ZOSTAW KOMENTARZ

AKTUALNOŚCI
up
09 Feb
NEWS
Dziś wielkie sportowe święto w USA. FINAŁ Super Bowl
09 Feb
NEWS
Dzwońcie do naszego radiotonu od 7.00AM do 7.00 PM - 847.593.1030
09 Feb
NEWS
Radioton Daru Serca. Mamy już 264 000 dolarów dla chorych dzieci
down
Najnowsze Wiadomości
Dla chorych dzieci już 264 000 dolarów! Wielki sukces Polonii, Polskiego Radia 1030 i Radia Deon 104.7FM
USA mają częściowo wznowić finansowanie programów pomocy medycznej
Kosmiczne śmieci zagrożeniem dla lotnictwa w Stanach Zjednoczonych