Od 2024 roku zmiany w sposobie podróżowania do Europy dla osób z amerykańskim paszportem

2
Fot. schengenvisainfo.com/etias/
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Każdy, kto chce podróżować do Europy, w tym do Polski, powinien wiedzieć o nowym wymogu, który będzie obowiązywać od 2024 roku dla posiadaczy amerykańskich paszportów. Decyzję podjęła Unia Europejska.

Aby odbyć teraz podróż na Stary Kontynent trzeba będzie złożyć wniosek o autoryzację wjazdu za pośrednictwem europejskiego systemu informacji o podróży i zezwoleń na podróż (ETIAS).

Formularz wniosku, który będzie dostępny na oficjalnej stronie internetowej ETIAS, a także w aplikacji mobilnej, podlega opłacie w wysokości 7,79 dolara. Wszystko odbywa się za pośrednictwem poczty elektronicznej. Według ETIAS większość wniosków powinna zostać rozpatrzona w ciągu kilku minut. Jeśli wymagane będzie uzupełnienie dokumentacji, odpowiedź przyjdzie w okresie od 4 do 14 dni. Potwierdzenie złożenia wniosku zostanie wysłane e-mailem z unikalnym numerem, który będzie potrzebny w przyszłości.

Po uzyskaniu zgody na podróż zezwolenie uprawnia odwiedzających do pobytu w krajach europejskich, które wymagają systemu ETIAS, przez okres do 90 dni w dowolnym okresie 180 dni. Podróżni muszą posiadać ważny system ETIAS podczas całego pobytu.

Po otrzymaniu zezwolenia na podróż ETIAS podróżni muszą upewnić się, że ich imię i nazwisko, numer paszportu i inne informacje są prawidłowe, ponieważ każda pomyłka uniemożliwi im przekroczenie granicy.

W przypadku odrzucenia wniosku, wiadomość e-mail będzie zawierała uzasadnienie decyzji wraz z informacją o sposobie odwołania.

Zezwolenie na podróż ETIAS jest ważne przez trzy lata lub do momentu wygaśnięcia ważności dokumentu podróży użytego we wniosku, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

Autoryzacja ETIAS jest powiązana z dokumentem podróży danej osoby, takim jak paszport amerykański, i oba dokumenty będą potrzebne do wejścia na pokład samolotu, autobusu lub statku w celu wjazdu do któregokolwiek z krajów europejskich wymagających ETIAS. Autoryzacja ETIAS nie gwarantuje automatycznego prawa wjazdu. 

Unia Europejska zachęca podróżnych do ubiegania się o zezwolenie ETIAS „z dużym wyprzedzeniem przed planowaną podróżą”.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej Unii Europejskiej: https://travel-europe.europa.eu/etias/what-etias_en oraz schengenvisainfo.com/etias/

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. Biurokraci z UE powinni się wzorować na Bidenie, który zlikwidował południową granicę USA i każdy kto chce może przybyć do Ameryki. “Podziwiają” go za wiele “poczynań”, a ignorują go w sprawie przekraczania granicy UE i wprowadzają niepotrzebne rejestracje i opłaty.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!