USA: prokuratura powiadomiła D.Trumpa o śledztwie ws. poufnych dokumentów, które odkryto w jego rezydencji

2
Fot. latimes.com/Alex Brandon / Associated Press
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prokuratorzy federalni zawiadomili oficjalnie byłego prezydenta USA Donalda Trumpa, że prowadzone jest przeciwko niemu dochodzenie w sprawie poufnych dokumentów, których nie oddał po opuszczeniu Białego Domu.

Drugie niezależne dochodzenie dotyczy prób, jakie miał podejmować Donald Trump i jego współpracownicy, aby zakwestionować jego przegraną w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Oba dochodzenia toczą się pod nadzorem specjalnego prokuratora Jacka Smitha, który odmówił skomentowania tych informacji.

Sztab wyborczy Trumpa, który ogłosił już zamiar kandydowania na prezydenta w najbliższych wyborach, także nie ustosunkował się do tych doniesień, podobnie jak jego adwokaci.

Agenci federalni, którzy w sierpniu 2022 r. dokonali przeszukania w rezydencji Trumpa Mar-a-Lago na Florydzie, znaleźli około 13 tysięcy dokumentów z Białego Domu, z których 100 zakwalifikowano jako poufne.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

2 COMMENTS

  1. DOJ ( a właściwie Department Of Unjustice) kierowany przez M. Garland robi wszystko aby chronić skorumpowaną rodzinę Bidenów. Przewidywane oskarżenie D.Trumpa ma odwrócić uwagę od tej korupcji i “urojonych” przestępstw rodziny Bidenów. Tak pisał kilka lat temu jeden z tzw. “autorytetów” polonijnych, który wiele czasu i energii poświęca na propagowanie poglądów amerykańskich “elit”, które chcą w USA ustroju totalitarnego w stylu komuno-faszystowskim.

  2. Kilka dni temu na CNN byl Town Hall meeting z bylym republikanskim gubernatorem NJ 2 kadencji Chris Christie, ktory zna Trampa od 22 lat.
    Poszukaj koles na You Tube i posluchaj jaka Chris Christie (konserwatywny republikanin i przeciwnik Bidena) ma opinie o Trumpie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!