Wiec Donalda Trumpa w New Hampshire

0
225
Fot. CNN
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Donald Trump spotkał się w środę ze swoimi republikańskimi zwolennikami w stanie New Hampshire. Wiec był transmitowany przez stację telewizyjną CNN. 

Podczas spotkania Donald Trump stwierdził m.in., że gdyby był prezydentem, nie doszłoby do wojny w Ukrainie. Zapowiedział też, że spotka się z prezydentami Rosji i Ukrainy. Nie powiedział, czy uważa Władimira Putina za zbrodniarza wojennego. Jego zdaniem powinno się to rozważyć później. Przyznał jednak, że błędem Putina było wejście do Ukrainy. Były prezydent odmówił stwierdzenia, kogo wolałby widzieć za zwycięzcę w wojnie. Odniósł się też do kosztów, jakie Ameryka ponosi na rzecz Ukrainy. Uważa, że kraje Europy powinny wyłożyć więcej pieniędzy na pomoc Ukrainie.

Donald Trump był pytany także o inne kwestie, w tym wybory w 2020 roku i atak jego zwolenników na Kongres 6 stycznia 2021 roku, sytuację gospodarczą kraju, nielegalną imigrację, przetrzymywanie tajnych dokumentów po odejściu z Białego Domu, czy oskarżenie byłego prezydenta przez pisarkę Jean Carroll.

Donald Trump powtórzył, że wybory prezydenckie w 2020 roku były sfałszowane, a ktokolwiek myśli inaczej jest „głupi”. Podkreślił, że ułaskawiłby wielu swoich zwolenników, którzy zostali skazani za udział w zajściach 6 stycznia, a który nazwał „pięknym dniem”. Napiętnował polityką gospodarczą prezydenta Joe Bidena, zwłaszcza energetyczną i imigracyjną.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!