Prezydent J.Biden zaapelował do Kongresu o podniesienie pułapu zadłużenia

0
Joe Biden
Fot. NYPost
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Joe Biden ponowił apel do Kongresu USA o podniesienie pułapu zadłużenia. W trakcie wystąpienia w Valhalli w stanie Nowy Jork ostrzegał, że w przeciwnym razie Ameryce grozi niewypłacalność i potencjalna katastrofa gospodarcza. Za zaistniałą sytuację winą obarczył Republikanów.

Po wtorkowym spotkaniu z przewodniczącym Izby Reprezentantów Kevinem McCarthym Joe Biden powiedział, że niewypłacalność kraju nie jest opcją i jest absolutnie pewny, że USA mogą sprostać zaległościom w spłacie długu.

Kevin McCarthy łączy jednak sprawę zwiększenie limitu zadłużenia z potrzebą cięć wydatków rządu. Stwierdził, że ma nadzieję na skłonienie prezydenta do negocjacji, aby „faktycznie rozwiązać ten problem i nie doprowadzić Ameryki na skraj bankructwa”.

Zadłużenie USA sięga 31,4 biliona dolarów. Jeśli nie dojdzie do ugody między prezydentem i ustawodawcami na temat ustalenia nowej wysokości tego limitu, rząd federalny może zostać zmuszony za trzy tygodnie do bezprecedensowego ogłoszenia niewypłacalności.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!