Spada inflacja w Stanach Zjednoczonych

0
255
Inflacja USA
Fot. think.ing.com
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Inflacja w Stanach Zjednoczonych spowolniła. Według najnowszego raportu amerykańskiego Departamentu Pracy, w kwietniu średni wzrost cen w USA wyniósł 4,9 procent. To najniższy poziom inflacji od dwóch lat.

Trend spadkowy inflacji trwa od połowy ubiegłego roku, kiedy to wskaźnik wzrostu cen konsumpcyjnych w USA przekraczał 9 procent. Roczna inflacja na poziomie 4,9 procent jest niższa niż przewidywali ekonomiści. 

Według raportu Departamentu Pracy, ostatnie miesiące przyniosły sadek cen gazu, elektryczności, biletów lotniczych a także mięsa i owoców. Rosły natomiast ceny używanych samochodów i benzyny. Analitycy zgodnie uznali, że raport jest dowodem na wyraźny spadek presji inflacyjnej. Ostrzegli jednak, że droga do pożądanego poziomu inflacji na poziomie 2 procent jest daleka.  

Najnowszy raport Departamentu Pracy może wzmocnić przekonanie urzędników Zarządu Rezerwy Federalnej o konieczności czasowego powstrzymania podnoszenia stóp patentowych. Obecnie stopa procentowa FED wynosi obecnie 5,08 procent. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!