Minister Z.Rau w Japonii o rosyjskiej agresji na Ukrainę

0
144
Fot. Twitter: MSZ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Zakończenie rosyjskiej agresji na Ukrainie oraz odbudowa Ukrainy ze zniszczeń wojennych to główne tematy omawiane podczas spotkania ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Raua z premierem Japonii w Tokio.

Minister Rau został przyjęty przez premiera Fumio Kishidę w rezydencji szefa japońskiego gabinetu w Tokio. Premier Kishida mówił, że Japonia popiera wsparcie Polski dla obrony Ukrainy. 

Polska i Japonia zgodziły się, że dołożą starań dla jak najszybszego zakończenia rosyjskiej agresji na Ukrainie oraz utrzymania porządku międzynarodowego opartego na rządach prawa. Przejawem wsparcia dla Ukrainy jest zaproszenie do udziału online prezydenta Ukrainy Wlodymira Zełeńskiego w szczycie G7 w Hiroshimie, rodzinnym mieście premiera Japonii.

Polska i Japonia planują realizację wspólnych działań na rzecz pomocy w odbudowie Ukrainy ze zniszczeń wojennych. Jednym z tematów rozmów było również bezpieczeństwo w Azji wschodniej.

Minister Rau odwiedza Japonię niedługo przed rozpoczynającym się 19 maja szczytem szefów najbogatszych krajów świata G7 w Hiroszimie. Podczas prelekcji wygłoszonej wcześniej na Uniwersytecie Waseda w Tokio szef polskiego MSZu wyraził nadzieję, że Japonia odegra rolę koordynatora międzynarodowego wsparcia dla Ukrainy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!